Amicor, Warszawa, systemy alarmowe i alarmy oraz monitoring.

System alarmowy System alarmowy

System alarmowy stał się standardowym elementem wyposażenia każdego domu czy biura. Jednak samo jego posiadanie nie odstrasza potencjalnego włamywacza. Często popełniane błędy takie jak: złe rozmieszczenie urządzeń, błędy w programowaniu czy brak stałych przeglądów systemu spowodowały, że złodzieje przestali obawiać się alarmów. Należy pamiętać, że niezdzaiałenie alarmu może skutkować nie tylko utratą mienia, ale również przebywaniem w jednym pomieszczeniu z intruzem. Rozwój techniki pozwala na stosowanie coraz bardziej skutecznych metod zabezpieczenia. Nie chcemy zrobić z Państwa domu twierdzy, chcemy żebyście czuli się w nim bezpiecznie.
W ramach świadczonych usług zapewniamy:
1. Przygotowanie projektu systemu alarmowego.
2. Rozłożenie okablowania do systemu alarmowego (możemy również rozłożyć okablowanie elektryczne, do Internetu, telefonów, telewizji itp.).
3. Dostawy i montażu urządzeń (korzystamy tylko ze sprawdzonych marek takich jak DSC, SATEL, RISCO, BOSCH).
4. Podłączenia systemu do Agencji Ochrony najlepiej funkcjonującej w danym rejonie.
5. Serwisowania systemu.

Pewna ochrona = 3 etapy zabezpieczenia

Na etapie projektowania systemu alarmowego zawsze proponujemy klientom rozwiązanie oparte na 3 etapach zabezpieczenia. Są to:
I. Czujki ruchu wewnątrz obiektu,
II. Zabezpieczenie okien i drzwi,
III. Czujki zewnętrzne.

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy jednak zastosowanie ich wszystkich razem ogranicza szansę włamania do minimum. W ostatnich latach bardzo popularny stał się 3 etap zabezpieczenia czyli systemy zewnętrzne. Są to droższe rozwiązania niż zwykły system alarmowy wewnątrz obiektu jednak pozwala wykryć intruza już w momencie wejścia na posesję, taras czy balkon. Włączenie syren w tak wczesnym etapie włamania w 99% kończy się ucieczką złodzieja. 

Kilka słów o urządzeniach

Obecnie systemy alarmowe mają bardzo rozbudowane możliwości. Oprócz podstawowej funkcji jaką jest zabezpieczenie od włamania, system alarmowy możemy rozszerzyć o:
- czujki dymu,
- czujki czadu,
- czujki gazu,
- czujki zalania wodą,
- zestaw antynapadowy.

Jeżeli obiekt jest już wykończony istnieje możliwość wykonania całego systemu alarmowego bezprzewodowo.

Za pomocą programu komputerowego i Internetu możecie również śledzić Państwo będąc w pracy czy na urlopie czy system alarmowy jest włączony lub w danej chwili, w których pomieszczeniach ktoś się porusza.


Dlaczego stały serwis systemu alarmowego jest tak ważny?

Tak jak samochód potrzebuje przeglądu technicznego, a człowiek rutynowych badań lekarskich tak i system alarmowy należy regularnie sprawdzać. Istnieje wiele możliwości, w których system nie działa poprawnie a użytkownik nie ma o tym pojęcia. Nieprawidłowo działająca czujka, rozłączona syrena czy brak łączności między systemem alarmowym, a stacją monitorowania alarmów mogą spowodować, że w czasie włamania Państwa zabezpieczenie jest bezużyteczne. Co więcej konserwacja systemu jest również wymagana przez firmy ubezpieczeniowe. Oto zapis regulaminu jednego z ubezpieczycieli:
„elementy systemów alarmowych, sposób ich połączenia w system oraz zainstalowania, wraz z metodą transmisji sygnału alarmowego, zastosowane do ochrony ubezpieczonych budynków/lokali, muszą być utrzymane w sprawności technicznej mieć zapewnioną bieżącą konserwację i przegląd co najmniej raz w roku przez wyspecjalizowaną firmę”.
Dlatego też prowadzimy książki serwisowe każdego systemu alarmowego, będące dowodem dla firmy ubezpieczeniowej w przypadku włamania.


Dla wszystkich, którzy podpiszą z nami umowę na pakiet serwisowy zapewniamy bezpłatne wykonywanie napraw oraz konsultacje 24h na dobę 7 dni w tygodniu.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG